Męski sposób na nietrzymanie moczu

18 maja, 2019 1:50 pm Opublikowany przez

Problem nietrzymania moczu dotyka nie tylko kobiet również mężczyźni zmagają się z tą dolegliwością.  Mężczyźni jednak znacznie częściej wstydzą się o tym mówić i nie robią nic w tym kierunku aby leczyć nietrzymanie moczu, co może prowadzić do poważnych komplikacji.

Jedną z przyczyn u mężczyzn może być blokada cewki moczowej. Mocz zbiera się w pęcherzu i może wyciekać. Popuszczanie moczu może pojawić się również wtedy, gdy do skurczów pęcherza moczowego dochodzi w złym momencie lub gdy te skurcze są zbyt silne (tzw. z parcia). Mimowolne wyciekanie moczu może nastąpić także w następstwie uszkodzenia lub osłabienia mięśni wokół cewki moczowej (tzw. wysiłkowe). Problem ten pojawia się również na skutek niepełnego opróżnienia pęcherza (tzw. z przepełnienia). Popuszczanie moczu u mężczyzn ma często związek z chorobami prostaty lub ich leczeniem.

Mężczyźni doświadczający nietrzymania moczu mogą poprawić jakość swojego życia  wprowadzając kilka prostych zmian w sposobie funkcjonowania.

  • Ogranicz spożycie napojów z kofeiną, napojów gazowanych.
  • Unikaj spożywania alkoholu.
  • Włącz do swojej diety produkty spożywcze bogate w błonnik – w ten sposób unikniesz zaparć.
  • Rzuć palenie.
  • Utrzymuj prawidłową wagę.
  • Regularnie ćwicz mięśnie Kegla.
  • Korzystaj z toalety o określonych porach dnia

Dodatkowo aby poprawić komfort i poczucie bezpieczeństwa zadbaj o higienę stosując specjalistyczne produkty chłonne Flufsan Man. Wkłady dla mężczyzn Flufsan Man to produkty wysokiej jakości przystosowane specjalnie do anatomii mężczyzny, gwarantujące dyskrecję i uczucie suchości przez cały dzień.  

Categorised in:

Ten post został napisany przezGespar